• Z pomocą sprzętu AGD zakupionego w ramach w/w projektu uczniowie wykonali zdrowe  soki i musy ze zblendowanych owoców, a także bogate w białko i smaczne koktajle mleczne. W ramach tychże zajęć młodzież przygotowywała  gofry, rozpoczynając od zrobienia ciasta robotem planetarnym poprzez pieczenie ich w gofrownicy, a  potem  ich dekorowanie.  Do włączenia się do projektu Zdrowe śniadanie uczniowie wykorzystali też toster. Zdrowe tosty wykonali bez tłuszczu oraz z warzywami.

Pirografy - urządzenia do wypalania w drewnie - posłużyły młodzieży do wykonania podkładek pod szklanki, a także dekorowania innych akcesoriów kuchennych takich jak deski do krojenia czy sztućce drewniane. Zdobione przedmioty posłużyły jako upominki.

Krosna tkackie to kolejne z narzędzi zakupionych w ramach projektu Laboratoria przyszłości. Zajęcia tkania makatki makramy w klasach 4-8 z ich wykorzystaniem przyniosły owoce w postaci pięknych i różnokolorowych makatek wykonanych z wełny i sznurka. Pozwoliły wcielić się w rolę naszych przodków, którzy to w ten sposób pozyskiwali tkaniny i tym samym wzbogacić wiedzę, a także realizować praktycznie zagadnienia z podstawy programowej z techniki.