• Przydatne informacje dla uczniów klas 8 i ich rodziców

3. język obcy nowożytny –12 czerwca 2024 r. (środa) – godz. 9:00

CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW
        (w minutach)

język polski 120 (przedłużenie do 180)

matematyka 100 (przedłużenie do 150)

język obcy nowożytny 90 (przedłużenie do 135)

ZASADY PRZEPROWADZANIA EGZAMINU

i inne przydatne informacje

Sposób organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2043 r.

Przybycie do szkoły w wyznaczonym terminie (według harmonogramu)

1. Wejście do szkoły.
        2. Skorzystanie z szatni (jeśli będzie taka potrzeba – pozostawienie okryć, torb, urządzeń telekomunikacyjnych itp.).
        3. Udanie się najkrótszą drogą do wyznaczonej sali egzaminacyjnej.
        4. Losowania numeru stolika, przy którym uczeń będzie pracował. (Niektórzy uczniowie będą mieli wskazane miejsce ze względu na dostosowanie warunków – np. praca na komputerze). Okazanie legitymacji szkolnej, jeśli będzie taka potrzeba.
        5. Odebranie arkuszy egzaminacyjnych przez przewodniczącego w obecności ucznia.
        6. Czas do godz. 9.00 – informacje organizacyjne: np.: zgłaszanie konieczności skorzystania z toalety; zasady oddawania arkusza egzaminacyjnego po zakończeniu pracy; sposób zaznaczania odpowiedzi na karcie odpowiedzi (tylko ci uczniowie, którzy mają taki obowiązek); dodatkowy czas (5 minut) przeznaczony na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi.
        7. 9.00 - rozdanie arkuszy; przeczytanie instrukcji (zwrócić uwagę na sposób zaznaczania odpowiedzi na karcie odpowiedzi oraz nanoszenia poprawek na karcie odpowiedzi i w zeszycie zadań egzaminacyjnych; na egzaminie z matematyki konieczność wyrwania ze środka arkusza 8 stron), kodowanie arkusza egzaminacyjnego, sprawdzenie kompletności arkusza egzaminacyjnego.
        8. Rozpoczęcie pracy z arkuszem po otrzymaniu pozwolenia od nauczyciela
        9. Zapisanie przez nauczyciela czasu rozpoczęcia egzaminu i czasu zakończenia.
        10. Zakazu wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystania z takich urządzeń w tej sali, na egzaminie ósmoklasisty nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników; konieczność samodzielnego rozwiązywania zadań w czasie egzaminu. Uczeń na egzamin może przynieść małą  butelkę wody mineralnej niegazowanej– butelkę stawia na podłodze, przy swoim stoliku.
        11. Po zakończeniu egzaminu bezzwłoczne opuszczenie szkoły przez zdających.
        12. Zapakowanie przez komisję w obecności 1-2 uczniów wypełnionych arkuszy i kart odpowiedzi do bezpiecznych kopert; przekazanie kopert z pracami oraz dokumentacji z przebiegu egzaminu przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego.
        13. Po uzyskaniu wyników egzaminu (3 lipca 2024 r.) istnieje możliwość wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy (Kraków).
        14. Na stronie internetowej CKE (www.cke.gov.pl, w zakładce poświęconej egzaminowi ósmoklasisty) dostępne są:

a) informatory o egzaminie ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/2019 oraz aneksy

b) przykładowe arkusze egzaminacyjne,

c) arkusze egzaminu próbnego.
        d) zestawy powtórzeniowe zadań egzaminacyjnych
        e) arkusze wykorzystane do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w latach poprzednich.

15. Zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu  -  3 lipca 2024r. – odbiór osobisty w szkole.

Zdający może sprawdzić wyniki, jakie uzyskał z egzaminu z każdego przedmiotu (zarówno wynik ogólny, jak i wynik za rozwiązanie każdego zadania) w systemie informatycznym ZIU dostępnym pod adresem: www.wyniki.edu.pl.

Login oraz hasło do logowania przekazuje zdającemu dyrektor szkoły, w której zdający przystępował do egzaminu ósmoklasisty.

Wyniki będą udostępnione w ZIU 3 lipca 2023 r. od godz. 10:00.